Montáž pohonu pre nerezovú posuvnú bránu

24.07.2023

Montáž pohonu Roger Technology BM30 na nerezovú posuvnú bránu: Bezpečnosť a efektivita v jednom

Nerezové posuvné brány majú široké uplatnenie v rôznych prostrediach, či už ide o súkromné domy, komerčné budovy alebo priemyselné areály. Ich moderný vzhľad, odolnosť voči poveternostným vplyvom a nízka údržba ich robia atraktívnou voľbou pre mnoho majiteľov nehnuteľností. Aby sme však zabezpečili pohodlné a bezpečné ovládanie nerezovej posuvnej brány, nevyhnutnou súčasťou je spoľahlivý a kvalitný pohon. V tomto článku sa pozrieme na montáž Brushless pohonu Roger Technology BM30, ktorý zabezpečuje spoľahlivý a efektívny pohon pre vašu nerezovú bránu.Umiestnenie prívodného kábla k motoru bolo nevyhovujúce, nakoľko prívodný kábel sa nachádzal asi 1,5 metra od priestoru, do ktorébo sme motor potrebovali osadiť. Nasledovalo vybratie zámkovej dlažby, osadenie kábla pod dlažbu až do priestoru, kde mal byť pohon posuvnej brány osadený. 

Rovnako bolo potrebné dlažbu vybrať aj kvôli ukotveniu motora, nakoľko motor nie je vhodné kotviť iba do zámkovej dlažby, ale je potrebné ho ukotviť až do betónu, ktorý sa nachádza pod dlažbou. 


Nakoľko napájanie fotobuniek nebolo pri osadzovaní brány a koľaje osadené, rozhodli sme sa pre fotobunky Nice EPMOR s odrazkou. Fotobunka ktorá je bližšie k motoru je nakáblovaná, zatiaľ čo odrazka plní úlohu fotobunky č. 2. 


Krátke video z otvárania a zatvárania brány pomocou pohonu Roger Technology BM30 (HI SPEED)