Nice Wingo 3524 - Motor pre krídlové brány

02.04.2023

Montáž pohonov pre jednokrídlove a dvojkrídlové brány Nice Wingo3524. Sada pohonov z rodiny Wingo a zároveň silnejší brat pohonu Wingo2024

Motory sú skvelou voľbou pre ovládanie privátnych, menších až stredne v´äčších krídlových brán. Motory Wingo3524 sa od svojho menšieho brata líšia hlavne svojou veľkosťou. Samotné motory sú oproti menšiemu modelu o niečo dlhšie, takže disponujú väčšou "pákou", čo je veľmi potrebné hlavne u väčších brán.

Ak si chcete montáž uľachčiť, môžte využiť doplnkové skrutkovacie konzoly PLA14 a PLA15, vďaka ktorým sa pri kotvení motorov zaobídete bez zváračky.

Ďalším skvelým pomocníkom, hlavne pri krídlových bránach sú fotobunky s nastaviteľnou šošovkou. Fotobunky v tomto prípade nie je nutné kotviť na samostatné konzoly. Fotobunky sa jednoducho ukotvia na múr a šošovka sa otočí podľa potreby. 

Fotobunky tak zbytočne nevytrčajú do priestoru a sú estetickejšie. K tomuto motoru sme použili fotobunky Roger, no je možné použiť aj fotobunky od Nice. 


Pohony Wingo sú napájané z riadiacej elektroniky a sú osadené motormi s napätím 24V, čo je veľkou výhodou oproti pohonom s napájaním 230V. Takéto motory zvládnu oveľa frekventovanejšie používanie a zároveň šetria aj elektrickú energiu. 

Nebojte sa, napájanie elektroniky je štandardne z 230V siete, o transformáciu prúdu na 24V sa stará transformátor integrovaný v riadiacej jednotke pohonov.