Ovládanie pohonov brán pomocou GSM príjimača

29.03.2023

Použitie GSM príjimača k pohonom posuvných alebo krídlových brán je v súčasnosti veľmi populárnym spôsobom, ako zabezpečiť rýchlu a jednoduchú kontrolu prístupu k vašej nehnuteľnosti. GSM príjmač umožňuje komunikáciu s bránou pomocou mobilného telefónu, čo znamená, že nemusíte mať pri sebe žiadne ďalšie diaľkové ovládače alebo kľúče. 

GSM príjmač sa jednoducho inštaluje na miesto, kde je umiestnený pohon brány. V prípade, že ide o krídlovú bránu, príjmač sa inštaluje do hlavnej riadiacej jednotky, alebo ho je možné nainštalovať aj externe, mimo elektroniky. Príjmač potom komunikuje s telefónom pomocou SIM karty a signálu GSM, ktorý mu umožňuje otvoriť alebo zatvoriť bránu. Tento signál môžete posielať z akéhokoľvek mobilného telefónu a to odoslaním sms alebo jednoducho prezvonením.

Jednou z hlavných výhod použitia GSM príjmača k pohonom brány je bezpečnosť. Ak máte napríklad viacero ľudí, ktorí majú prístup k vašej nehnuteľnosti, nemusíte sa obávať, že niekto stratil diaľkové ovládanie. S GSM príjmačom môžete jednoducho priradiť telefónne čísla, ktoré majú prístup k vašej bráne. V prípade, že niekto stratí svoj telefón, môžete jednoducho odstrániť jeho telefónne číslo z pamäte príjmača. 

Konkrétne tento GSM príjimač je veľmi malých rozmerov a je preto jednoduché ho umiestniť takmer do každého motora posuvnej či krídlovej brány.


Nakoniec je potrebné dodať, že GSM príjimač je v prípade vačšieho počtu používateˇľov brány, z dlhodobého hľadiska lacnejšia alternatíva, ako kupovanie viacerých diaľkových ovládačov.